W piątkowe popołudnie 02.07.2010r Koledzy z Koła nr 18 wybrali się na wycieczkę, zorganizowaną przez Kolegę Andrzeja Wiaterka, do Browarów Tyskich.

O godzinie 13:00 pod OPA Zabrze czekał zamówiony bus, który miał przewieść uczestników pod browar w Tychach. Po drodze wycieczka zatrzymała się w restauracji "Rajcula" na posiłek. Czas spędzony na konsumowania firmowego dania jakim było "korytko rzeźnika" umilały dodatkowo różnorakie rozmowy . Niestety obyło się bez tańców...

Po posiłku, syci członkowie ruszyli ponownie do celu, gdzie zawitali o godzinie 1530 . W czasie oczekiwania na przewodnika wszyscy udali się do Muzeum Miejskiego w Tychach, gdzie znajdowało się wiele ciekawych eksponatów. Min. wystawa przedstawiająca "Jak budowano Nowe Tychy. Miasto i mieszkańcy w latach 1950-1975".

Po przybyciu przewodnika wycieczka udała się do Tyskiego Browarium. Zwiedzanie muzeum urozmaicone było licznymi anegdotami oprowadzającego. Ciekawymi elementami były: seans 3D przedstawiono całą historie Browaru Tyskiego jak i "ożywający" obraz Księcia Pszczyńskiego Jana Henryka XI, który to w znacznym stopniu przyczynił się do rozbudowy browaru. Następnie zwiedzający udali się na zwiedzanie Tyskich Browarów Książęcych. W programie było zwiedzanie starej części jak i nowego zakładu rozlewczego. Większe zainteresowanie wzbudziła stara część browarów, gdzie można min. zobaczyć warzelnię z 1922r., która ma piękny wystrój a to za sprawą ścian wyłożonych majoliką z wielkoksiążęcej manufaktury w Karlsruhe. Ciekawostką jest to, że po dziś dzień warzy się w niej piwo. Po drodze wycieczka mijała również Willę Mullera, dawny Dom Kawalera i Smolarnię. W rozlewni można było oglądnąć sposób w jaki napełniane są puszki i butelki. Wszystkim kolegom na widok przemykających obok napełnionych butelek piwa zaschło w gardle. Na szczęście przewodnik to zauważył i pośpiesznie odprowadził wszystkich do ostatniego, ale jakże oczekiwanego, punktu wycieczki. Był nim firmowy PUB, w którym częstowano wszystkich zwiedzających kuflem zimnego, świeżego piwa z tutejszego browaru.
Po degustacji wycieczka ruszyła w drogę powrotną do Zabrza.